2012. augusztus 24., péntek

DYNAMÓ.


Hello!

 

A hivatalos nevén XIII. Kerületi Közszolgáltató Zrt. - Közterületi Divízió – Parkolási Ágazatánál nem folyik más csak az emberek baszogatása kirugdosása.

Semmi nem jó mindenki piszkálva van,dicséret soha csak leszidás és kirúgás.

 

A parkolóőr ennél a cégnél semmit nem ér,na nem mintha korábban lett volna valami különösebb elismerésük.

 

Egy jellemtelen görény vidékiek által Pesten karriert csinált bunkók,parasztok gyülekezete nem más.

Néma csend van.


A mostani időszak olyan mint a II.világháború kezdete egy nyugodt békés nyár és aztán ősszel megindul a háború!!!

 

A viharfelhők már gyülekeznek és hamarosan nagy vihar lesz újra.

 

2011.szeptemberében adta a rendőrség vádemelési javaslatra az ügyet a főügyészségre.

Lassan lejár az 1 év és lassan vádemelés lesz,háború és sárdobálás.

 

Ismét beindul a média gépezet híradók,újságok stb…

 

 

Takács,Moldvai,Cuccos …. Sírhatnak majd és mutogathatnak majd egymásra ő volt nem én!!!

 

 

Szép lesz.

Eisenschreiber András él és virul.


XIII. Kerületi Közszolgáltató Zrt. - Közterületi Divízió – Parkolási Ágazatánál él és virul Eisenschreiber András továbbra is területi ellenörként.

 

Mint Dynamó is leírta megy a szívatás.

Eisenschreiber András személyében ez olyan vicces az az ember ellenőriz szívat aki korábban az egyik fő irányítója volt a korrupciónak.

Takáccsal és Moldvaival kis királyként irányította a parkoló maffiát,most meg az ellen harcol.

Ami külön tréfás az egészben ezt Majer is pontosan de nem érdekli nem is tesz ellene semmit.

Bár ez őt is szépen beárnyékolja egy olyan emberrel dolgozik együtt aki irányítóként részt vett a Takács bandában.

 

Akár hogy is hívják a XIII.kerületi parkoló céget egyszerűen nem tud és nem is akar ezektől a mocskoktól megtisztulni!!!

Érdekes összefüggések!!!







Salánkai Zoltán r.őrnagy úrral Rusznák Imre milyen jó kapcsolatban volt valószínűsíthetően Laczkó által.
 
Milyen érdekes,hogy a fent említett rendőr úr volt az aki Rusznák hangfelvételét nem tartotta fontosnak.
Fura mód azt nem minősítette jelentősnek.
 
Vajon Salánkai Zoltán r.őrnagy miért vagy mennyiért nem tartotta azt fontosnak….
Illetve nem rendelte el Rusznák Imre legalább tanúként kihallgatását az ügyben.
 
 

KI tudhat infót adni még.


Érdekes rendőrségi kihallgatási jegyzőkönyv!

 

A tanú miután természetesen mindent letagadott még azt is megkérdezik tudomása szerint ki tudhat információval szolgálni még az ügyből kifolyólag.

Ha a tanú itt bárkit is megnevezett volna azt azonnal behívták volna kihallgatni mit tud!!!

 

Ennyire alaposan nyomozta az ügyet a rendőrség ha bárkinek,bármiféle infója volt az ügyből kifolyólag azt azonnal kihallgatták….

 

Kivéve a Gyevi bírót.

Rusznák Imrét nem hallgatták ki ő vajon miért volt a rendőrség számára érinthetetlen??

 

Pedig ő tudott az egész ügyről a legtöbbet.

 

 

Így a Hajógyári Vizó ügy kapcsán már minden világos……

 

Jó pénzért jó kapcsolatokkal a rendőrségen ne,hogy bűnszervezet működése még gyilkosság is eltusolható…..

 

Laczkó a nyugdíjas rendőr.


Mint a tárgyalási jegyzőkönyvekből kiderül Laczkó 1956-os születésű tehát 56 éves.

Amikor a Böp Kft-hez került 2008-ban 52 éves volt és akkor már információink szerint 2 éve volt nyugdíjas rendőr.

Tehát Laczkó 50 éves kora óta 250 ezer forint nyugdíjat plusz emeléseket kap.

 

Tényleg érdemes a rendőröket 25 év után nyugdíjba engedni mint Laczkó példája is mutatja.

Lehet szidni a Fidesz kormányt de Laczkó példájából is látszik igazságtalan a rendszer.

Laczkót 50 évesen elengedték havi 250 ezerrel nyugdíjba utána két év múlva részt vett egy bűnszervezetben és annak ügyeinek elsikálását intézte a rendőrségen.

 

 

Illetve a mai napig is éli világát amíg egy normális dolgozó embernek lassan 70 éves koráig kell a nyugdíjért dolgoznia.

 

 

FOGY A PÉNZ JÓSKA!!!!


Tóth Jóska vén kommunista interpellál a parlamentbe meddig rombolják még az ő komcsi önkormányzatát.

Felemeli a szavát így összeomlik a XIII.kerületi egyetlen kommunista többségű kerület működése.

 

Doszpot: „Mindenki tudta, hogy Vizoviczki mindent vitt az éjszakában”.


 

A PestiSrácok.hu megkérdezte Doszpot Pétert, hogy igazak-e azok a hírek, hogy a vállalkozása Vizoviczki érdekeltségébe tartozó szórakozóhelyeknek is biztosított portaszolgálatot. A volt főnyomozó azt állítja, az elmúlt 10 évben nem beszélt Vizoviczkivel sem személyesen, sem telefonon, az előzetes letartóztatásban lévő vállalkozó saját emberekkel dolgozott.

A PestiSrácok.hu oknyomozó blog több forrása szerint felvetődött, hogy Doszpot Pétert, volt életvédelmis főnyomozót, az MSZP ex-képviselőjét is meghallgathatja a rendőrség az előzetes letartóztatásban lévő Vizoviczki László ügyében. A blog informátorai közül egyesek azt állították, hogy Doszpot és Vizoviczki dolgoztak együtt korábban, míg mások szerint egymás mellett éltek, tiszteletben tartva a másik területét.

A PestiSrácok.hu kérdésére Doszpot azt válaszolta, hogy az elmúlt 10 évben sem személyesen, sem telefonon nem beszélt Vizoviczkivel. Mint mondta, meglepné, ha meghallgatnák a rendőrségen, mert vállalkozása vállalt ugyan portaszolgálatot szórakozóhelyeken, köztük a Moulin Rouge-ban is, a mulató azonban akkor még nem tartozott Vizoviczki érdekeltségei közé.

A Molin Rouge-t is addig védtük, amíg Vizoviczki meg nem vette. Tudtuk, hogy van egy éles határ. Soha nem kellett vele még egyezkednem sem. Vizoviczki nem bízott meg külsős céget, mindig saját emberekkel dolgozott, ráadásul még azokkal a rendőrökkel sem volt kapcsolatom, akik Vizoviczkivel kapcsolatban lehettek. Azt azért mindenki tudta, hogy Vizoviczki mindent vitt az éjszakában.” – nyilatkozta Doszpot.

Egy korábbi blogbejegyzésre reagálva a volt nyomozó azt mondta, hogy esze ágába sincs háborúzni Pintér Sándorral.

 

http://mandiner.hu/cikk/20120626_doszpot_mindenki_tudta_hogy_vizoviczki_mindent_vitt_az_ejszakaban

 

Feletteseire vallott a főtiszt a rendőri korrupciós ügyben.


 


Felettesei és más vezetők büntetőeljárásba való bevonását kezdeményezte a rendőrségi korrupciós botrány gyanúsítottja, K. Tamás; a volt főtiszt védője kihallgattatná azokat, akiknek a hatásköre volt a V. László érdekeltségébe tartozó szórakozóhelyek ellenőrzésére - olvasható a szombati Magyar Nemzetben.

A vesztegetési botrányban előzetes letartóztatásba helyezett K. Tamás, a BRFK volt közrendvédelmi főosztályvezetője keddi kihallgatásán nem neveket sorolt fel, és senkit sem vádolt bűncselekmény elkövetésével, hanem arról tájékoztatta a nyomozó hatóságot, hogy konkrétan milyen beosztású vezetőknek van és volt hatásköre szórakozóhelyek ellenőrzésére.

Arató György, a volt rendőrtiszt védője elmondta, hogy védence a nyolc oldalt kitevő nyilatkozatához egy állománytáblát is csatolt, és abban reménykednek, hogy ezek után az ügyészség feltárja, miért kímélhették az adott kerületi kapitányságok V. László szórakozóhelyeit.

A Blikk mindeközben azt írja, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség nem tudta bűnügyi zár alá venni V. László ingó- és ingatlanvagyonát. A lap információi szerint a saját bevallása szerint is negyven szórakozóhelyet üzemeltető V. László nevén egyetlen autó vagy ingatlan sincs. A lap úgy tudja, hogy a vállalkozó ingatlan- és autóparkja milliárdos nagyságra rúg, de ezek a családtagok birtokában vannak, ezért nem lehet zár alá venni őket.

A lapnak V. László ügyvédje azt mondta, hogy ügyfelétől mintegy 400 millió forintnyi készpénzt és valutát foglaltak le, de fellebbeztek a nyomozási bíró döntése ellen. A lap szerint a pénzt V. László elfogása után házkutatás alatt találták a Hajógyári-sziget egyik szórakozóhelyén az iroda asztalán, és eredete a nyomozók szerint kétséges. A Blikk úgy tudja, hogy V. László azt állította kihallgatásakor, a pénz az igazgatása alá tartozó szórakozóhelyek napi bevétele, valamint a működési költségekre kézipénztárban tartott készpénz.

A korrupciós ügyben meggyanúsított rendőrök közül az egyik NNI-s férfinak a házát vették bűnügyi zárlat alá. A Blikk azt írja, hogy a nyomozás folytatódásával nemcsak az elkövetői kör bővülhet, de nagy erőkkel kutatják a különböző pénzek eredetét és útját is.

 

 

http://hvg.hu/itthon/20120804_rendori_korrupcio_vallomas#utm_source=hvg.hu&utm_medium=listing&utm_content=related&utm_campaign=related

Jelentős átszervezések a rendőrségnél.


 


Csaknem 420 embert érintő átszervezést jelentettek be csütörtökön a rendőri szerveknél, több osztály jogutód nélkül szűnik meg. Várhatóan szeptember végén fejeződik be a rendőrség átalakítása. Az M1 csütörtök esti Híradójában elhangzott: a Belügyminisztérium megszüntette a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) és a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szervezett bűnözés elleni egységeit, illetve az NNI gazdaságvédelmi főosztályát.

A BM korábban azt közölte: a rendőrséget azért kell átszervezni, hogy megszüntessék a párhuzamosságokat. Arról nincs szó, hogy ennek van-e köze a júniusban őrizetbe vett vállalkozó és a velük kapcsolatban álló rendőrtisztek ügyével.

A minisztérium péntek este közleményt adott ki. Ebben az szerepel: a Nemzeti Nyomozó Iroda Gazdaságvédelmi Főosztálya, valamint a speciális bűnözői csoportok elleni és a kábítószer bűnözés elleni osztályai személyi állományának egy része a mai naptól más rendőri egységeknél teljesít szolgálatot.

A minisztérium tájékoztatása szerint megszüntetett osztályokon dolgozó rendőröknek kerületi, illetve Pest megyei kapitányságokon ajánlottak fel nyomozói vagy vizsgálói beosztásokat. A felszámolt osztályok feladatait a rendőrség más szervezeti egységei veszik át. A felszámolt osztályok közül a Budapesti Rendőr-főkapitányság Szervezett Bűnözés Elleni Főosztály Szervezett Bűnözés Elleni Osztálya jogutód nélkül szűnt meg, derül ki a Belügyminisztérium közleményéből.



Seres Andrással, a BRFK szervezett bűnözés elleni osztályának vezetőjével is csütörtök délelőtt közölték, hogy átszervezés miatt megszűnik a munkahelye. Negyvenkét beosztottjának a váci, a ceglédi, a nagykátai és a monori kapitányságon kínáltak fel nyomozói beosztást. A Híradó szerint a rendőröket felkészületlenül érte az osztály megszüntetése. Az épületben pszichológusok és orvosok álltak készenlétben, hogy segítsenek, ha valaki nem tudja feldolgozni a hírt.

Az NNI szervezett bűnözés elleni szolgálata és a gazdaságvédelmi főosztálya is jogutód nélkül szűnik meg. A BM tájékoztatása szerint a szervezett bűnözés elleni szolgálat tagjai a Nemzetbiztonsági Szakszolgálatnál, a Bűnügyi Ellátó Igazgatóságnál és a Nemzetközi Bűnügyi Együttműködési Központban kapnak feladatot, 96 gazdaságvédelmi nyomozónak kerületi rendőrkapitányságokon ajánlottak fel nyomozói vagy vizsgálói beosztást.

Az NNI gazdaságvédelmi főosztályán, illetve a BRFK szervezett bűnözés elleni osztályán dolgozó rendőröknek öt napjuk van arra, hogy eldöntsék, elfogadják-e a felkínált új beosztást. Ha nem fogadják el, megszüntethetik a szolgálati viszonyukat. A csütörtöki átszervezés 418 rendőrt érint. A BM azt közölte: a rendőrség átszervezése várhatóan szeptember végére fejeződik be - hangzott el a Híradóban.

Pintér Sándor belügyminiszter a Népszabadság július 7-i számában beszélt arról, hogy lesznek személyi és szervezeti változások a rendőrségnél, de ezek nem feltétlenül állnak majd ok-okozati kapcsolatban a közelmúltban kirobbant korrupciós üggyel. A miniszter akkor úgy vélte, nem maradhat meg a jelenlegi keretek között az NNI sem, amely megalakítása óta létszámát, feladatait és jogosítványait tekintve is jelentősen bővült, "de ez nem párosult a hatékonyság javulásával".

Pintér Sándor július közepén a rendőrség átszervezéséért felelős miniszteri biztossá nevezte ki Papp Károly vezérőrnagyot, aki feladatát az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetőjével együttműködve látja el, a miniszteri biztos tevékenységét a belügyminiszter közvetlenül felügyeli. A rendőrség átszervezésének meghatározó célja az ORFK stratégiai és operatív tevékenységének szétválasztása - írta korábban a BM.

Július közepén bocsátották közigazgatási egyeztetésre azt a javaslatot, amelynek értelmében a BM összevonná az NNI-t és a Készenléti Rendőrséget. A BM akkori közleményében azt írta: az NNI továbbra is a nemzetközi és az országos jelentőségű, illetve a több megyére kiterjedő bűncselekmények nyomozását fogja végezni a Készenléti Rendőrségen belül, részben megváltozott feladatkörrel, áttekinthetőbb szervezetben.

 

http://index.hu/belfold/2012/08/09/jelentos_atszervezesek_a_rendorsegnel/

Maffiózó volt az ügyészség szerint az NNI főnyomozója.


 


Megdöbbent a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) szervezett bűnözés elleni egységeinek megszüntetésén a főosztályt korábban irányító, jelenleg a korrupciós ügy gyanúsítottjaként előzetes letartóztatásban lévő Gulyás Imre ügyvédje, Zsurkán Béla. Elmondta, számos indítványt terjesztett Gulyás és annak szintén gyanúsított volt kollégája, Hopka Lajos védőjeként az eljárást folytató Központi Nyomozó Főügyészség elé.

V. László bűnszervezetének tagja volt az ügyészség szerint Hopka Lajos, aki a Nemzeti Nyomozó Iroda Szervezett Bűnözés Elleni Főosztályán a speciális ügyek osztályát irányította korábban – tudta meg a hvg.hu a férfi ügyvédjétől, Zsurkán Bélától. A védő elmondta, miután másik ügyfele, Gulyás Imre gyanúsítását augusztus 14-én súlyosbította a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) azzal, hogy a vesztegetést bűnszervezetben követte el, számítottak arra, hogy Hopka Lajos esetében is súlyosbít a hatóság.

június elején elfogott rendőri vezetőket a KNYF azzal gyanúsítja, hogy havi több százezer, egymillió forintot tettek zsebre azért, hogy elintézték, V. László érdekeltségeit a rendőrök ne ellenőrizzék, más helyeket viszont a sorozatos razziákkal zaklassanak. Az ügyészség V. László után Gulyás Imrével és Koblencz Attilával, a BRFK Informatikai Főosztályának egykori felderítő nyomozójával is a héten közölte, hogy immár bűnszövetkezet tagjaként elkövetett vesztegetéssel gyanúsítják őket. A gyanú súlyosbítását Hopka Lajossal pénteken közölték.

Az ügyvéd szerint megalapozatlanok a gyanúsítások

„Panasszal éltünk ellene, mert megalapozatlannak tartjuk, csakúgy, mint az alapesetben történt gyanúsítás esetén” – mondta a hvg.hu-nak Zsurkán Béla. Gulyás és védője álláspontjukat „egy részletes vallomásban fejtették ki”. „Különböző indítványokat tettünk rendőri vezetők és beosztottak meghallgatására, valamint jelentések és statisztikák bekérésére, amelyek igazolják, hogy sem Gulyás Imre, sem Hopka Lajos részéről semmilyen szándék nem volt V. László ügyeinek eltussolására.”

Az ügyvéd beszámolt arról is, hogy az ügyészség által bizonyítéknak tekintett iratok részletes előtárására vonatkozó indítványukat elutasították. Ennek okát a nyomozó hatóság nem indokolta. Zsurkán Béla szerint Gulyás Imre "megdöbbenve értesült" az NNI szervezett bűnözés elleni egységeinek megszüntetéséről. „A jelentős tapasztalattal és szakmai tudással rendelkező beosztottjai szélnek eresztése nem tetszett neki. Ugyanakkor nem jelentett számára újdonságot az átszervezés, mert még az ő ideje alatt szó volt róla, de ilyen drasztikus változásról senki nem beszélt. Ráadásul fals az a magyarázat, hogy az átszervezésekkel válhat hatékonyabbá a munka, mert korábban erre vonatkozóan nem érkezett hozzájuk panasz a vezetőktől” – mondta az ügyvéd.

Előkerülnek-e további korrupt rendőrök?

Több mint két hónapja már annak, hogy a rendőri korrupciós ügy kipattant. A hat gyanúsított között van Kalmár Tamás, a Budapesti Rendőr-főkapitányság volt közrendvédelmi főosztályvezetője is. A KNYF korábban további gyanúsításokat ígért, a kör egyelőre nem bővült. A történet pedig így lenne teljes, hiszen nehezen elképzelhető, hogy négy rendőr akadályozta éveken át azt, hogy a BRFK és más hatóságok se razziázzanak az éjszaka császáraként emlegetett V. László helyein. Az, hogy négyüket bűnszervezetté minősítették, az alapesetben adható öttől tíz évig terjedő szabadságvesztés időtartamát megduplázta. Ez úgy tűnik, egyelőre nem rettentette meg az érintetteket, mert a sajtóban megjelentek és a Zsurkán Béla által elmondottak szerint tagadták a bűncselekmény elkövetését, s panasszal éltek a gyanúsításokkal szemben.

Bűnszervezetről – a jogszabályok alapján – legalább három ember esetén lehet beszélni, ami Koblencz Attila, Gulyás Imre és V. László révén már korábban teljesült. Az az eljárás megindulása óta várható is volt egyébként, hogy a KNYF előbb-utóbb „maffiáról” fog beszélni. A hvg.hu-nak korábban a BRFK közrendvédelmi főosztályát vezető Kalmár Tamás ügyvédje, Arató György is súlyosbítást várt.

"Jelenleg életszerűtlen" az ügyészség állítása?

A hvg.hu által megkérdezett rendőrök és egykori nyomozók életszerűnek tartják a bűnszervezet működését, de szerintük a négy rendőrön kívül másoknak is a gyanúsítottak között lenne a helye. Forrásaink ugyanis – Zsurkán Bélához hasonlóan – nem hiszik, hogy csupán ennyi ember elég volt ahhoz, hogy megakadályozzák V. László szórakozóhelyeinek ellenőrzését, illetve a négy rendőr intézze el azt, hogy a konkurens diszkók, mulatók működését ellehetetlenítsék. Szerintük ugyanakkor, ahogy telik az idő az első gyanúsítások óta, úgy lesz nehezebb újabb emberek ellen bizonyítékot találni.

Forrásaink életszerűtlennek tartják ugyanakkor, hogy más hatóság munkatársainak szerepe semmilyen szinten nem vetődik fel, holott a vám- és pénzügyőrök vagy a tisztiorvosi szolgálat, valamint az illetékes jegyző a rendőrök nélkül is kimehetett a szórakozóhelyeket ellenőrizni. A West Balkánban tavaly év elején történt tragédia után például a tűzoltóság nagyon sok szórakozóhelyet ellenőrzött, többet be is zárattak. V. László érdekeltségei nem voltak közöttük.

 

http://hvg.hu/itthon/20120817_Korrupcios_ugy_a_maffia_kezd_oszeallni#utm_source=hvg_top&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter2012_08_18&utm_content=top1

 

Milyen kapcsolata volt V. Lászlónak a politikusokkal?


 


Az óbudai polgármester a zajos diszkói miatt tárgyalt "az éjszaka császárával", Tarlós István Orbánnal együtt beszédet mondott a rendezvénycsarnokában, a Fidelitas nála ünnepelte 15 éves szülinapját, az MSZP-közeli vállalkozók neki adták el becsődölt partihelyeiket. Megnéztük, milyen volt V. László kapcsolata a szórakozóhelyeit ellenőrző önkormányzatokkal és politikusokkal. Partihelyei gyakran okoztak gondokat, néhányat be is zártak, de mostanáig különösebb problémái V. Lászlónak nem voltak.

 

Rendszeresen hencegett a jelenleg előzetes letartóztatásban lévő V. László azzal, hogy befolyásos kapcsolatai révén mindent el tud intézni - mondta a hvg.hu-nak adott interjújában a nyomozást vezető rendőr, Bolcsik Zoltán, a Nemzeti Védelmi Szolgálat főigazgatója. A fővárosi "éjszaka császáraként" emlegetett férfi tavalyi rádióinterjújában szintén nagy dobra verte, hogy negyven szórakozóhely tartozik az érdekeltségébe.

Június 1-jén korrupciós bűncselekmények gyanúja miatt indított eljárást a Központi Nyomozó Főügyészség vezető beosztású rendőrökkel és az éjszakai életben ismert vállalkozóval, valamint bizalmi emberével szemben. Mint megírtuk, a gyanúsítottakat, köztük Kalmár Tamást, a Budapesti Rendőr-főkapitányság Közrendvédelmi Osztályának vezetőjét, illetve a testület egyik felderítő nyomozóját, valamint a Nemzeti Nyomozó Iroda két vezető beosztású rendőrét előzetes letartóztatásba helyezték. Az ügyészség szerint a hivatásosok havonta több százezer forintot tettek zsebre azért, hogy időben értesítsék V. Lászlót, ha valamelyik szórakozóhelye ellen razzia készült, illetve ellenőrzésekkel intézzék el az "éjszaka császárának" konkurenseit.

Az üggyel kapcsolatban felvetődött, miként lehetett, hogy éveken át nem szúrt szemet ez a mindent elintézni tudás a rendőröknek, az ő munkájukat ellenőrző szerveknek. Azt sem tudni, hogy a rendőrség és más hatóságok miért hunytak szemet az fölött az, hogy a vállalkozó érdekeltségei kábítószert árusító helyekként voltak elkönyvelve az éjszakai életben.

A polgármesterrel a zajról tárgyaltak

Bús Balázs óbudai polgármester személyesen is találkozott V. Lászlóval és a vállalkozó érdekeltségébe tartozó Dokk Bistro Kft. képviselőivel - közölte a hvg.hu-val Óbuda jegyzője. Kiss Anita szerint a szigeti zajhatások miatt „különösen a nyári időszakban kellett eljárnunk és méréseket végeznünk a lakossági panaszbejelentések alapján”. Dátumot ugyan a jegyző nem jelölt meg, de a válaszlevelében azt írta, hogy az egyeztetésre azért volt szükség, hogy megelőzzék a Sláger terasz szórakozóhely túlzott zajosságára vonatkozó lakossági panaszokat.

Kiss hangsúlyozta, a kerület ritkán érintkezett a városrészben - ezen belül a szigeten található - szórakozóhelyekkel, ugyanis az engedélyzetetési eljárásoknál szűk a mozgásterük. Óbuda jegyzője azt írta, a jegyző a szórakozóhelyek engedélyeivel kapcsolatban elsőfokú kereskedelmi hatóságként járnak el, ugyanis a működési engedély kiadásában nincs mérlegelési jogkörük, ha a szakhatóságok -– rendőrség, a tűzvédelmi hatóság, az építésügyi hatóság, a népegészségügyi intézet, kulturális örökségvédelmi hivatal – hozzájárulnak a tevékenység gyakorlásához, az engedélyt ki kell adni. A kerület jár el viszont, ha a zaj miatt panaszokat kapnak a lakosoktól, ebben az ügyben egyeztetett korábban Bús és V. László.

A Hajógyári-szigeten található szórakozóhelyek közül a Dokk Bistro Kft. 2001-ben kapott működési engedélyt a szakhatóságok (a tűzoltóság, az ÁNTSZ és a Budapest Fővárosi Állategészségügyi és Élelmiszer Ellenőrző Állomás) előzetes állásfoglalásai alapján - derült ki a jegyző leveléből.

Tarlós nem mond neveket

Az óbudai jegyző által megadott időpont alapján megkerestük Tarlós István főpolgármestert, mit tapasztalt  V. László érdekeltségeivel kapcsolatban. A kerület 1990 és 2006 közötti polgármestere - aki gyakran lépett fel a szigeten rendezett nyári fesztivál ellen, amiért az túl hangos volt -, a hvg.hu-nak e-mailben azt írta: „Diszkó régen működik a Hajógyári-szigeten, nem tudom, hogy jelenleg hány és mióta, ilyen éles problémákra és eltűnésekre azonban egyáltalán nem emlékezem”.

 „Tekintettel arra, hogy hat éve jöttem el Óbudáról, nem vagyok abban a helyzetben, hogy vélemény mondhatnék. Olyan panaszról nem tudok  7-8 évről korábbról, ami bejelentési okot szolgáltatott. Akkor a Dokk diszkó működött, ahova annak idején, a hírek szerint közéleti személyek is szíves jártak. Neveket biztosan nem tudok. Megjegyzem, a rend érdekében Óbudán tett korlátozó kísérleteim általában nem túl nagy támogatást élveztek a sajtó részéről” - írta a főpolgármester válaszában.

„A zenés, táncos rendezvények ellenőrzésére jogosult hatóságok éves kötelező ellenőrzési tevékenységét a jegyző hangolja össze” – írta Kiss Anita. Megjegyezte, hogy a jogszabályban előírt ellenőrzési kötelezettségnek eleget tettek és az abba bevont szakhatóságok szabálysértést nem találtak. Kiss Anita beszámolt arról is, hogy az általa 2010. december 20-ától vezetett hivatal munkatársai eddig öt ellenőrzést és helyszíni szemlét tartottak, illetőleg vettek részt azokban.

Tarlós 2007-ben megfordult V. László egyik rendezvénytermében. Az Index blogja, a Képviselő Funky pénteken emlékeztett arra, hogy a Fidesz a Hajógyári-szigeten található Studio csarnokban tartotta az őszödi beszéd kiszivárgásának egy éves évfordulóját, ahol Orbán Viktor és Tarlós István voltak a főszónokok. V. László irodája pár méterre a teremtől található.

Több bárt is bezártak

Míg Óbudán a zaj, az V. kerületben - ahol V. Lászlónak szintén voltak szórakozóhelyei, éjszakai mulatói - a „túlszámlázások” okoztak problémát. Az elmúlt két évben 23 esetben, két vendéglátóhelyen panaszkodtak a vendégek az általuk fogyasztott termékek magas árai miatt - tudtuk meg a kerület jegyzőjétől. „A jelentések következtében hivatalom a két érintett üzletben nyolc alkalommal tartott ellenőrzést” – írta a hvg.hu-nak válaszlevelében Rónaszéki László jegyző. A panaszok száma és az ellenőrzések közti különbség okát pedig azzal magyarázta, hogy a bejelentések nem egyenként érkeztek, hanem általában egyszerre 3-5 bejelentést kapott. A jegyző egyébként  azt állapította meg, hogy nem sértették meg a szabályokat, ugyanis az üzletekben megfelelően tájékoztatták a vendégeket az árakról.

Korábban beszámoltunk arról, hogy az elmúlt években több eljárás indult éjszakai szórakozóhelyeken elkövetett emberrablás miatt Budapesten, mivel túl magas számla fizetésére kényszerítettek erőszakkal külföldieket, akiknek szabadon bocsátását feltételekhez kötötték. Rónaszéki László a hvg.hu-nak azt írta, ezkeről a bejelentésekről tájékoztatta a rendőrséget és felhívta a nyomozóhatóság figyelmét arra, hogy a szervezett bűnözés elleni fellépés szabályairól, illetve a vonatkozó törvények szerint a jegyző bezárathatja a szórakozóhelyeket, ha közbiztonság szempontjából problémát jelentenek, vagy ha az üzlet üzemeltetőjével vagy foglalkoztatottjával szemben önbíráskodás, csalás, rablás, kifosztás vagy zsarolás miatt büntető-, illetve szabálysértési eljárás indult.

A jegyző szerint több szórakozóhely esetében is kapott visszajelzést a rendőrségtől, ami alapján egy időre be is záratta azokat. Rónaszéki azt írta, iIylen volt a Bécsi u. 1-3. szám alatt található „Galaxia Bár”, a Kecskeméti u. 17. szám alatt található „Aphrodite Bár”, a Váci u. 32. szám alatt található „Madame Pompadour’s Bár” és a körúton található „Milady Bár”.

A kerületet vezető Rogán Antal sajtófőnöke, Puka Zsófia a hvg.hu megkeresésére azt nyilatkozta, hogy a városrészben „egy 2000-ben született bizottsági jegyzőkönyv alapján olyan információk terjedtek, miszerint a Belváros Közbiztonságáért Közalapítványnak köze volt V. László tevékenységéhez". A sajtófőnök általi hivatkozás a Papa néven ismert Sándor István, volt főnyomozóhoz kötődik. Megírtuk, a volt rendőr az olajügyeket vizsgáló parlamenti bizottság előtt a belvárosban terjeszkedő V. László szerepéről, kapcsolatairól, illetve ezeknek az illetőknek a beépülésükről önkormányzatokba azt mondta, hogy „a mai magyar közigazgatásban bárki bármikor, bárhol megvehető, és ha pénze van az embernek, bármi elérhető. Bármi.”

Puka viszont azt írta, "az bizonyos, 2006 óta az említett közalapítvány gyakorlatilag kizárólag az önkormányzattól kapott támogatást, és semmilyen kapcsolatba nem került V. Lászlóval és cégeivel”. A sajtófőnök azt is közölte, hogy az V. kerületben található ismertebb szórakozóhelyeket üzemeltető gazdasági társaságoknak nyilvántartásaik szerint nincs V. László nevű tagja, illetve képviselője.

 

http://hvg.hu/itthon/20120615_hivatalosan_nem_tudtak_v_laszlo_onkormany

 

Népszabadság: V. László már öt éve beépült a rendőrségbe.


 


forrásai szerint - ha igazak a gyanúsításban megfogalmazott állítások - V. László a legjobb pontokon épült be a rendőrségbe, és nem három éve, ahogy azt korábban sejteni engedték, hanem már legalább öt éve. Mostani lebukását az okozta, hogy a belső elhárítás is beépült az alvilágba.

 

Gulyás Imre, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) volt szervezett bűnözés elleni főosztályvezetője még a Budapesti Rendőr-főkapitányságon (BRFK) dolgozott, amikor az eljárás mostani adatai szerint az első szívességeket tette V. Lászlónak - írja a Népszabadság. Kapcsolatuk vélelmezett kezdete nagyjából egybeeshet a BRFK és az NNI megállapodásával.

Ma már az alvilág is ontja az információkat V. Lászlóról és az általa megvett rendőrökről. A lap forrásai azonban azt állítják, nem az alvilág dobta fel a vállalkozót és kapcsolatait. Mostani lebukását az okozta, hogy a belső elhárítás (a Nemzeti Védelmi Szolgálat) szakított a korábbi gyakorlattal, és nem az egyes rendőri szervezetekbe épülve próbált meg információt szerezni az alvilággal együttműködő, korrumpált rendőrökről, hanem az alvilágból.

Azaz, míg a gyanú szerint V. László a rendőrségbe épült be, a belső elhárítás V. László és a "hasonszőrűek" közé - írja a lap.

Büszke volt V. László az általa kiépített mintegy negyven szórakozóhelyből álló birodalomra - mondta el a hvg.hu-nak egyik ismerőse, aki szerint "nem ő kérte, hogy adhasson, hanem tőle vettek el pénzt, hogy létezhessen". Rendőri forrásaink szerint az "éjszaka császára" túlnőtte magát, és mostani elfogásával odaveszhet az általa felépített birodalom is.

A kormányváltáskor a piac biztosra vette, hogy Vizó hátrébb szorul, közismert volt ugyanis a vállalkozó rossz viszonya Pintér Sándor belügyminiszterrel mint volt főrendőrrel éppúgy, mint későbbi biztonsági üzletemberrel. A mostani akció mégis meglepetésként hatott, miközben sokakban a vádalku lehetősége is fölmerült - írja a HVG Afterparty című cikke az ügyről.

 

 

http://hvg.hu/itthon/20120608_v_laszlo_rendorseg

Vizoviczkit bűnszervezet vezetésével is gyanúsítják.



Módosította a Központi Nyomozó Főügyészség Vizoviczki László gyanúsítását. Immár bűnszervezet vezetésével is gyanúsítják.


A május vége óta előzetesben lévő szórakozóhelybirodalom-tulajdonost eddig vesztegetéssel gyanúsították: a Nemzeti Védelmi Szolgálat titkos nyomozásának adatai szerint Vizoviczki egy munkatársán keresztül több magas beosztású rendőri vezetőt lefizetve szerzett illegális rendőri védelmet az érdekeltségébe tartozó szórakozóhelyeknek. Emellett pénzzel azt is elérte, hogy megkapja a rá vonatkozó bűnügyi információkat, így előre tudhatott arról, ha ellene, vagy érdekeltségeinek vezetői ellen nyomozás indult.

Csütörtöki kihallgatásán az ügyészek azt közölték Vizoviczkivel, hogy tettének minősítését módosítják, s immár bűnszervezet vezetőjeként elkövetett vesztegetéssel gyanúsítják. Úgy tudjuk, az ügyészek különböző lehallgatási anyagokra, tanúvallomásokra és „egyéb bizonyítékokra” alapozták a gyanúsítás módosítását.

Nagy Gábor, Vizoviczki védőügyvédje elmondta: védence érdemi védekezést terjesztett elő, egyebekben panasszal élt az új gyanúsítással szemben is.

 

 

 

http://nol.hu/belfold/bunszervezet_vezetesevel_is_gyanusitjak_a_szorakozohely-birodalom_tulajdonost